zabawki

Alicja w Krainie Czarów

magiakWspółczesne pokolenie dzieci ma często jeszcze przed narodzeniem zaplanowaną przyszłość. Chcemy, żeby nasze dzieci się uczyły, zdobywały świat i osiągnęły w życiu sukces. Inwestujemy w ich przyszłość, kupując interaktywne zabawki, płacąc za lekcje angielskiego już w przedszkolu, a często zapominamy o jednym z najprostszych, a przy tym najprzyjemniejszych sposobów rozwijania dziecka.

Tym sposobem jest czytanie. To najlepszy z możliwych sposób na rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie myślenia, zdobywanie wiedzy o ludziach i świecie, ale także najskuteczniejszy środek do rozwijania języka. Przy obecnym rozwoju technologicznym dostajemy jak na tacy cudowne rozwiązanie kwestii głośnego czytania dzieciom, a mianowicie audiobooki.

Tym sposobem możemy przeglądać pocztę słuchając jednocześnie z dzieckiem bajki. Na początek spróbujmy tego co nas samych kiedyś zachwycało na przykład wybierając jedną z pozycji wśród klasyki literatury dziecięcej.

Słuchając razem z dzieckiem na przykład Alicji w Krainie Czarów wielu rodziców z wypiekami na twarzy, będzie śledzić losy bohaterów. To jedna z ważniejszych lektur z dzieciństwa, gdzie magiczny świat objawia swoje tajemnice rozbudzając dziecięcą wyobraźnie.

Obecnie na rynku dostępny jest audiobook Alicja w Krainie Czarów i Alicja po drugiej stronie Lustra w postaci dwóch płyt. Doskonała jakość nagrania i Michał Kula w roli lektora spowoduje, że czas spędzony na słuchaniu audiobooka, będzie na pewno wspaniała rozrywką zarówno dla dziecka jak i rodziców.

Warto podsuwać dziecku różnego rodzaju zabawki i książeczki, które zapewnią doskonałą zabawę a przy okazji wspomogą jego rozwój. Audiobooki to bardzo ciekawa alternatywa poznawania literatury w momencie kiedy rodzice sami nie mogą dziecku poczytać, dlatego warte są polecenia.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz