zabawki

Bajeczne figurki schleich

Budująca zabawa z naszymi pociechami to wielkie wyzwanie dla prawnych opiekunów i szkolnych nauczycieli – bo odkrycie naprawdę kreatywnej zabawy dla malucha, która nie będzie kosztowała co najmniej kilkadziesiąt PLN to prawdziwa sztuka. A ponieważ sama zabawa nie musi bezpośrednio pokrywać się z wydawaniem większych pieniędzy, to trzeba wymyślać ją tak, aby sama w sobie wnosiła w mały rozwój małego smyka coś niezwykle ciekawego. Zwykłe pomysły są najciekawsze! Zwykle wystarczy prawdziwa odrobinka pomysłowości, aby wciągnąć dzieciaczka i sprawić, że z prawdziwą radością będzie się z rodzicami bawił długie godziny.

Dobrym pomysłem jest wspólne obklejanie i poznawanie kolorowych bajek, zabawa takimi rozwijającymi rzeczami jak figurki kotów schleich, które dziecko nauczą poszanowania do pięknej przyrody, czy składanie z piaskoliny śmiesznych zwierzątek. Wystarczy więc śmiało pomyśleć fantazją, aby zająć naszemu smykowi czas i by nasze dziecko faktycznie cieszyło się z czasu spędzanego z mamą i tatą. Jakie inne kreatywne pomysły na zabawę połączoną z nauką warto dać naszym smykom? To rzecz jasna zależne jest od fantazji i czystych chęci rodziców do wesołej zabawy.

Teraz wiele zabawy podsuwają starszym dzieciom wesołe figurki firmy schleich, czyli figurki zwierzątek dzikich i leśnych, jakimi można bawić się w farmę, hodowlę białych owiec, przygody na bagnach czy konne przejażdżki. Dzieci rzeczywiście mało wiedzą dzisiaj o przyrodzie i nieznanym życiu zwierząt – a to mało- w epoce komputeryzacji i zabawek multifunkcyjnych zazwyczaj nawet nie wiedzą, jak wygląda najzwyklejsza kura nioska! Poza frajdą, jaką dzieciom przynoszą figurki odwzorowujące zwierzęta warto także zaciekawić maluchy z pomysłami z działu gry edukacyjne. Dlaczego właśnie te? Dlatego, że pomogą rozwijającym się brzdącom powiększać ich drzemiące wewnątrz talenty, bawić się w coś, co zarazem kształci i pobudza wymagający mózg do tworzenia. Takich zabawek jest naprawdę wiele – i nawet nie musimy ich kupować, potrafimy przecież samemu wykonać je z barwnych karteczek, starej, dobrej plasteliny czy innego rodzaju przedmiotów, jakie często posiadamy w swoim domu.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz