zabawki

Bezpieczne zabawki z pianki

dzieckoRozbrykane dzieci od najwcześniejszych lat lgną do różnego typu zabawek, jakie im proponujemy i jakie wypatrują w przedszkolach. I o ile prowadzący żłobek doskonale znają wytyczne dotyczące zakupu odpowiednich zabawek, o tyle często rodzice zazwyczaj mają naprawdę małe pojęcie na temat faktu, jakimi sposobami wybierać dla najmłodszych pociech w pełni dobre dla ich zdrowia i życia zabawki.

Czym dokładniej należy się kierować, jako dorośli rodzice zdający sobie wagę i sprawę z faktycznych zagrożeń dla zdrowia i życia dziecka, które dostaje niewłaściwą dla swojego wieku zabawkę?

Absolutnie najważniejszy jest tzw. międzynarodowy atest zabawki. Atest zabawki to najprościej to pojęcie tłumacząć dokładne oznakowanie, które potwierdza, że dana zabawka jest bezpieczna dla np. sześciolatka, a niewłaściwa dla bobasa 6-miesięcznego.

To specjalnie określony przekrój wiekowy smyka, poniżej którego nie wolno nam dosłownie maluszkowi takiej zabawki dawać. Zabawki certyfikowane tego typu wyznacznikami są naprawdę bezpieczne i w żadnym razie bawiąc się nimi, nasze dziecko nie dozna zagrożenia na zdrowiu, a my, jako rodzice będziemy mogli zasnąć bez nerwów zdając sobie sprawę z tego, że zakupiliśmy dobrą zabawkę dla maleństwa.

Po to, by możliwie bezpiecznie bawić się co dzień z tymi dopiero rozwijającymi się smykami, które ledwie zaczynają wchodzić w w duży świat, dobrze jest wybrać układanki lubianej przez dzieci pianki – te specyficzne puzzle, wyprodukowane z miękkich materiałów opracowano tak, żeby już niemowlę mogło je bez ryzyka swobodnie dotykać, oglądać, łączyć i na nich właśnie leżeć.

Certyfikowane puzzle z pianki są idealnie opracowane właśnie dla smyka, który musi dużo pospać, ale nudzą go wiecznie białe dziecięce pościele i zdecydowanie wolałby sobie raczkować a potem spać na dywanie. Po poskładaniu wielkiej maty z pianek berbeć zapewne będzie miał tu wiele rozrywki, a zestresowani rodzice będą mogli bez naturalnego niepokoju zostawić go na dłuższe czas, nie martwiąc się o to, czy niemowlak wyrządzi sobie jakąkolwiek krzywdę.

Bo takiego typu opcji przy układankach z pianki normalnie brak. A gdy już maluszek dorośnie i artykuły piankowe będą dla naszego dziecka za łatwe – warto by spytać handlowców o fajne zabawki porządnych firm produkcyjnych jak My Baby, Little Tikes czy Smoby – to również produkty z atestami, które podsuwają potomkom gwarantowane bezpieczeństwo rozrywki i zabawy.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!