zabawki

Ciastolina czyli coś dla twórczego malucha.

zabawkiO tym, że dzieci szczególnie te najmłodsze wprost uwielbiają prezentować swoje zacięcie do twórczego spędzania czasu, wie każdy rodzic. Wystarczy chwila nieuwagi a … nagle ściany w naszym domu, stół albo podłoga zostają pokryte twórczymi projektami naszych pociech.  Rodzice starają się z reguły zakazać dziecku tej „działalności” jednakże nie jest to najlepsze wyjście.

Dziecko należy wspierać w jego rozwoju a nie zniechęcać je do podejmowania wybranej czy upodobanej aktywności. Biorąc pod uwagę zarówno twórcze zapędy maluchów jak i potrzeby ich zrozpaczonych rodziców, wielu producentów zabawek dla dzieci przygotowało pewne propozycje, które z pewnością spodobają się zarówno maluchom jak i ich opiekunom. Mowa tutaj o wprost rewelacyjnym rozwiązaniu jakim jest ciastolina.

Kupując ją rodzice nie tylko zyskują pewność co do tego, że jest to całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy produkt. Rodzice dodatkowo tym zakupem wspierają działalność artystyczną swoich najmłodszych pociech.

Ciastolina to nic innego jak niezwykle miękka plastelina ale wykonana z zupełnie bezpiecznego dla dzieci surowca.  Ciastolina jest dokładnie przebadana dermatologicznie. Nie brudzi ona ubrania. Nie farbuje. Za to zapewnia wielogodzinną, ciekawą i twórczą zabawę każdemu maluchowi. Tego typu propozycja jest dość uniwersalna gdyż z ciastoliny można tworzyć zarówno kwiatki, zwierzątka jak i … rakietę kosmiczną lub jakiegoś fantastycznego ludzika. Z tego też względu mogą się nią bawić zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Zabawka jest o tyle pozytywnie postrzegana przez rodziców, że nie przykleja się ona do dywanu! Ulepioną z nich figurkę można szybko zniszczyć i stworzyć kolejny pomysł.
To zabawka dla dzieci od drugiego roku życia.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz