zabawki

Czytamy naszym dzieciom

ksiazeczkiCzytanie dziecku jest wielką przyjemnością. To jak wspólne odkrywanie świata, wspólna podróż, wspólny zachwyt. Czasami to czytanie dla dziecka to dla rodzica powrót do swojego dzieciństwa. Wielką przyjemnością jest odkrywanie przed dzieckiem własnego dziecięcego świata za pośrednictwem dawnych lektur.

Wspólne czytanie o dawnych bohaterach i ich przygodach, które na zawsze zostają w pamięci, to wspaniały czas. Wiele jest książek, które chcielibyśmy przeczytać wspólnie z naszymi dziećmi. Ciekawym rozwiązaniem dla zapracowanych rodziców są audiobooki. Jest to doskonała propozycja również wtedy, gdy sami nie możemy poświęcić czas na czytanie, ale możemy np. robiąc obiad, spędzić jednocześnie czas na wspólnym słuchaniu bajek w postaci audiobooka.

Doskonała propozycją wspólnego słuchania jest klasyka literatury dziecięcej na przykład druga część Księgi dżungli, która została uznana za najlepsza pozycję w zakresie audiobooków dla dzieci i młodzieży.

Do czytania Księgi Dżungli nie trzeba zachęcać, natomiast warto tu wspomnieć, że drugą część przygód chłopca, którego wychowały wilki, czyta w mistrzowski sposób Adam Hutyra. Dodatkową zaletą są przepiękne piosenki co dodatkowo podnosi atrakcyjność tej formy spędzania czasu. Słuchanie bajki w postaci audiobooka, będzie zapewnie dla dzieci niesamowitą frajdą, a i rodzice może z sentymentem przypomną sobie ulubionych bohaterów.

Warto pomyśleć, o zakupie audiobooków, ponieważ to jest wspaniała forma poznawania literatury. Tempo dzisiejszego życia powoduje, że nawet dzieci mają mało czasu na czytanie. Może zatem zamiast kolejnej gry, kupimy dziecku audiobook, do tego zestaw farb i blok rysunkowy i zabawa w malowanie ilustracji do słuchanej bajki gotowa. Czas spędzony na słuchaniu audiobooka i innych pozycji z działu bajki dla dzieci może być naprawdę rodzinnym, miłym spotkaniem.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz