zabawki

Dobra jakość najważniejsza

Książeczki dla dzieci są bogato ilustrowane, kolorowe, z elementami audiowizualnymi, ruchome. To bardzo rozwija psychikę dziecka, trzeba tylko umiejętnie dziecku te bajki podawać i ani na chwilę nie pozwolić, by samo sięgało, jeśli mamy wątpliwości, co do zawartości książeczek. Nie zawsze to, co nazywa się bajką, powinno dostać się w ręce dziecka, niezależnie od jego wieku. Książeczki dla dzieci nie zawsze reprezentują treści dla niego odpowiednie, nie zawsze to, na czym chcemy nauczyć dziecko czytać jest dla niego zrozumiałe. Umiejętnie trzeba wybierać z mnóstwa propozycji, które są na rynku. Dawniej było prościej, kilka świetnych czytanek i nikt nie mówił o niestosowności, a dziś dobra treść jest czasem trudna do znalezienia.  Każdy maluch chciałby widzieć świat w różowych kolorach, czasami niepotrzebnie przez złe wyboru mu ten obraz komplikujemy.

Najprostsze bajki są zazwyczaj najpiękniejsze i nie ma potrzeby udziwniania i dopisywania nowych, atrakcyjniejszych fabuł. Książeczki dla trzylatka powinny być dobrej jakości, gdyż wtedy maluch po raz pierwszy może sam przeczytać książeczkę. Gdy chwycie za nią sam, to dobry znak, dobrze zatem, by ten pierwszy kontakt było miły i przyjemny. Dbajmy o nasze dzieci, sprawdzajmy, co podsuwamy im pod ręce, a niej będzie nieporozumień i błędów z naszej strony.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz