zabawki

Fajna zabawka dla dziewczynki, fajna zabawka dla chłopczyka

Oferta dla dzieci w zakresie różnego rodzaju zabawek jest obecnie ogromna. Zabawki podzielone są ze względu na grupę wiekową a nawet na płeć. Mamy więc zabawki dla niemowlaków i dzieci nieco starszych. Tu jeszcze podział ze względu na płeć nie obowiązuje. Jednak już od momentu osiągnięcia wieku paru lat spotkamy się z osobnymi zabawkami dla dziewczynek i osobnymi dla chłopców. Oczywiście istnieje spora grupa zabawek uniwersalnych, przeznaczonych dla wszystkich niezależnie od płci a nawet wieku. Jeśli zaś chodzi o to kraj pochodzenia zabawek, to polskie zabawki zdominowane są na rynku przez te sprowadzane z zagranicy.

Do typu zabawek uniwersalnych, czyli przeznaczonych dla wszystkich, bez względu na płeć można zaliczyć znikopis. Jest to bardzo ciekawa zabawka, która oparta jest o tablicę magnetyczną, na której można pisać albo rysować za pomocą specjalnego długopisu, po czym za pomocą przesuwaka usunąć rysunek czy napisy i wszystko zacząć od nowa. Tego rodzaju zabawka rozwijają wyobraźnie i kreatywność.

Inna kategorią zabawek są książeczki, w tym książeczki edukacyjne, które służą zabawie i nauce poprzez zabawę. I tutaj polskie wydawnictwa mogą pochwalić się bogatą kolekcja książeczek często wydawanych w seriach, które wspaniale służą rozwojowi młodych czytelników. Na tym obszarze nie ma raczej jakiegoś szczególnego podziału na płeć, jest natomiast zrozumiały podział z uwagi na wiek dziecka.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz