zabawki

Kiedy puzzle?

puzelkiProblemem wielu rodziców jest to, że chcą przyspieszyć czas, przyspieszyć dorastanie dziecka do kolejnych wyzwań. Dlatego też kupują zabawki do których dziecko po prostu nie dojrzało i z którymi nie może sobie ono poradzić. Rodzice małych dzieci licytują się kiedy mały zaczął chodzi, córunia mówić i co też to ich cudowne dziecko nie potrafi.

Warto postawić na wszechstronny rozwój dziecka, poświęcać czas na zabawę z nim, inwestować w edukacyjne zabawki, ale wszystko należy robić z głową. Dla przykładu wielu rodziców zastanawia się kiedy dziecku dać do zabawy puzzle. Na rynku są obecnie dostępne puzzle dla maluchów w formie drewnianych form w kształcie na przykład zwierząt, które należy umieścić w określonym miejscu. Natomiast standardowe puzzle do układania to zabawka przeznaczona od 3 roku życia.

Oczywiście jak w przypadku każdej zabawki przy jej wyborze należy kierować się przede wszystkim rozsądkiem i w równie dużym stopniu znajomością dziecka. Dlatego właśnie nawet 2,5 letnie dziecko może dostać puzzle przeznaczone od 3 lat, jeśli jest na tyle rozwinięte. Założenie jest oczywiście takie, że rodzice będą towarzysz przy zabawie i pomogą maluchowi poznać zasady układania puzzli.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz