zabawki

Kolekcja Dickie

Kolekcja zabawek Dickie to niekwestionowane królestwo dla chłopców – i to zarówno tych małych, jak i dużych. Zresztą, nie może być inaczej, skoro założycielami firmy byli ojciec i syn. W 1982 r. Fritz i Michael Sieber wspólnie z pięcioma kolegami zdecydowali się na powołanie do życia Simba Toys, zajmującej się niczym innym jak produkowaniem zabawek. Z czasem rodzinna firma przeobraziła się w pokaźnych rozmiarów korporację funkcjonującą pod nazwą Simba Dickie Group. Dziś pod tym szyldem działa kilka niezależnych, znanych brandów zabawkarskich. Sercem firmy jest niemiecki Furth, ale od 1985 r. największa fabryka znajduje się w Hong Kongu i jest jedną z największych na świecie. Dziś Simba święci triumfy na całym świecie, mając swoje oddziały w ponad dwudziestu krajach Europy, Skandynawii, Azji i Stanów Zjednoczonych.

Nic zresztą dziwnego, bo produkty Dickie nie mogą nie zostać niezauważone. W ofercie firmy widniej już ponad 3 tysiące artykułów, wszystkie niezwykle starannie wykonane i wykończone, o nowoczesnym wyglądzie i funkcjonalnościach. Królują oczywiście samochody: zdalnie sterowane, z napędem, na kabel, wyścigowe, osobowe i ciężarowe, ale takżę kolejki, roboty i łodzie. Pojawiła się także kolekcja samochodów dla dziewczynek – oczywiście barwą wiodącą jest blady róż. Zabawki bez problemu można zamówić przez Internet na stronach z produktami dziecięcymi.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz