zabawki

Kredka – najlepszą zabawką

Nie zawsze rodzice potrafią docenić wysiłki twórcze swoich małych dzieci, a przecież to właśnie w rysunkach dziecięcych kryje się cała prawda o świecie, odczuwanych emocjach, marzeniach czy tęsknotach. Co prawda dwu czy trzyletnie dziecko nie potrafi jeszcze bardzo dokładnie przelać na papier to , co widzi lub to o czym myśli, ale pod żadnym pozorem nie wolno zabraniać dziecku tej czynności. Nie należy też upierać się przy interpretacji tego co namaluje czy narysuje nasza pociecha. Nieważne tak naprawdę co i jak rysuje nasze dziecko – ważne że w ogóle przejawia ono taką chęć. Dlaczego? Ponieważ kredka to najlepsza zabawka edukacyjna dla naszego dziecka!
Różnokolorowe kredki pomagają dziecku w lepszym zrozumieniu świata. Pobudzają jego wyobraźnię. Wzmacniają i rozwijają jego zmysł estetyczny ale nie tylko. Poprzez rysunek często dziecko do nas mówi o czymś co widziało, co je przestraszyło lub czego pragnie. Jeśli rysunki są kolorowe, przyjazne, pełne radości i specyficznej dziecięcej energii, wówczas nie powinniśmy się przejmować ani myśleć, czy coś jest nie tak. Jeśli jednak obrazki dziecka wypełnia smutek, dominują w nim ciemne barwy lub bezkształtne plamy w ciemnych kolorach, powinniśmy taką pracę zanieść do psychologa, by ten pomógł się nam bliżej przyjrzeć temu co chce nam tak naprawdę przekazać pociecha. Jest to szczególnie ważne gdy rysunki takie pojawiają się, w czasie kiedy dziecko pozostaje przez dłuższy czas pod opieką kogoś obcego …  Ponadto kredka pomaga w lepszej koordynacji ruchowej. Do 3ego roku życia dziecko przy rysowaniu używa całego ramienia z tego też względu potrzebna jest dużo większa powierzchnia do rysownia czy malowania. Później dziecko już bardziej sprawnie posługuje się kredkami i stawia nimi bardziej zdecydowane ślady, zygzaki oraz nieporadne kształty. Mały przedszkolak – jeśli dużo wcześniej miał styczność z kredkami – staje się po woli mistrzem dziecięcym w rysowaniu czy malowaniu. Jego obrazki stają się już bardziej dokładne i dopracowane.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz