zabawki

Książeczki dla dzieci w każdym wieku

Każdy z nas czytał o świetnie rozpowszechnionej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej efekty były różnorodne na odmiennych terenach, jednak z pewnością zwróciły uwagę na potrzebę zapoznawania maluchów z bajkami i książkami. Wielu rodziców zaczęło czytać pociechom bajki, lecz nie każdy wie, jak je dobierać do poziomu rozwoju dziecka. Żeby ułatwić opiekunom wybór, producenci starają się na książeczkach umieszczać informacje na temat tego, do jakiej grupy wiekowej są one kierowane.

Przydatna jest jednak także ocena rodziców, którzy najlepiej wiedzą, na jakim poziomie intelektualnym jest obecnie ich dziecko. Poza tym, że powinni dostosowywać do niego pozycje, które sami czytają szkrabom, to łatwiej będzie im także wybrać bajki interaktywne, z których dzieci korzystają samodzielnie. Specjalistyczne książeczki dla maluchów mogą być obgadane i czytane przez samych zainteresowanych. W ramach ich urozmaicenia, umieszcza się w nich elementy o odmiennej fakturze i wielu kolorach. Poza tym, często zawarte są także części miękkie, grające lub świecące.

To zachęca malca do sięgnięcia po takie zabawki. Choć bajki wytwarzane z myślą o dwulatkach pełne są rysunków oaz innych, prostych elementów, to już książeczki dla 3latka mogą sprzyjać nauce czytania. Pojedyncze litery czy zlepki liter układających się w poste słowa to podstawa dla późniejszej nauki. Dodatkowo, wyższy poziom trudności bajeczki wiąże się też z trudniejszymi do rozpoznania obrazkami i większa ilością zadań. Rysowanie szlaczków, łączenie różnych przedmiotów, rozpoznawanie rzeczy, zwierząt i kolorów to świetny wstęp do dalszej nauki naszego malucha.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!