zabawki

Książeczki wspólnie czytane

ksiazeczkiCzytanie książek na głos dziecku, na przykład do snu, sprawia, że jako rodzice zacieśniamy swoja wieź z potomkiem, ale też pomagamy mu prawidłowo się rozwijać intelektualnie. Naukowo udowodniono wpływ kilkunastu minut czytania dziennie na psychikę dziecka. Przede wszystkim, dzięki czytaniu odciągamy uwagę malucha od telewizji czy komputera, które nie zawsze mają edukacyjny, czy w ogóle pozytywny wpływ na naszą pociechę.

Kolejną zaletą jest fakt, że rozwija się wyobraźnia dziecka, umiejętność łączenia faktów, logicznego myślenia, co z kolei ułatwia przyswajanie innej wiedzy, którą maluch zdobywa każdego dnia.

Poza tym, jeśli dobieramy bajki pod względem treści, możemy być pewni, że będą one kształtowały w dziecku pewne postawy moralne i pojęcie o tym co jest dobre, a co złe. Jeśli dotąd nigdy nie czytaliśmy dziecku, warto na sam początek wybrać klasyczne bajki, które sami znamy z dzieciństwa. Jedną z nich może być ” audiobook Królewna Śnieżka”, którą chyba każdy dorosły pamięta ze swoich młodszych lat.

Czasem jednak zdarza się, że rodzice są zapracowani i brak im czasu na czytanie książek dziecku, dlatego idealnym wyjściem z tego problemu są książki do słuchania, które możemy pobierać z Internetu, za pewną opłatą lub kupować w dobrych księgarniach. „Królewna Śnieżka” w wersji audio czytana jest przez znanych polskich aktorów, podobnie jak inne bajki z tej serii.

Dodatkowym atutem jest bogate udźwiękowienie, co oznacza, ze bajka jest nie tylko zwyczajnie odczytywana, ale pojawiają się w nagraniu także odgłosy adekwatne do fabuły książki. Nagranie trwa około 10 minut, co jest długością odpowiednią dla dzieci, którym trudno na początku skupić uwagę na dłuższą chwilę. Niska cena tego audiobooka sprawia, że bajkę może zakupić każdy. Dodatkowo, wybierając wszystkie bajki, które ukazały się w tej serii, możemy sprawić komuś znakomity prezent.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz