zabawki

Lalka Steffi na kłopotliwe pytania maluchów

Jeśli spodziewasz się drugiego dziecka i nie wiesz, jak wytłumaczyć to swojemu pierwszemu maluchowi najlepiej posłużyć się w tym celu odpowiednią zabawką. Lalka Steffi w ciąży znakomicie nadaje się do tego celu.

Posługując się nią znacznie łatwiej będzie nam wytłumaczyć swojemu dziecku, jak przyszło na świat i jak pojawi się na nim jego rodzeństwo. Lalka ma specjalny otwierany brzuch,w  którym znajduje się małe dziecko. Wystarczy odpowiednio go nacisnąć, by dziecko wydostało się na zewnątrz. Po wyjęciu dziecka brzuch Steffi znów może stać się płaski.

Dziecko obserwując te wszystkie zmiany łatwiej przyswoi sobie wiedzę o ciąży i porodzie. Dzięki temu unikniemy kłopotliwych  pytań zadawanych przez większość dzieci, zastanawiające się, skąd wzięły się na świecie. I stawiających nas w niezręcznej sytuacji. Nie będziemy musieli już zbywać ich opowieściami o bocianach czy kapuście, wprowadzając je w błąd. Wykorzystując lalkę, przekażemy dziecku wszystkie niezbędne informacje w przystępny i delikatny sposób. Wytłumaczymy, jak przebiega ciąża i poród. Będziemy mieli też okazję do krótkiej lekcji anatomii.

Lalka Steffi okaże się przydatna nie tylko rodzicom spodziewających się kolejnego dziecka, ale wszystkim rodzicom dzieci ciekawych otaczającego go świata i zachodzących na nim procesów.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz