zabawki

Pomysłowe zabawki rozwijające zdolności plastyczne dziecka

zabawyyyWyobraźnia, spostrzegawczość, spontaniczność, myślenie twórcze – to te elementy, które należy przede wszystkim wyrabiać u naszych pociech już od ich najmłodszych lat. Wie o tym każdy rodzic, który chciałby by jego dziecko w przyszłości, miało łatwiejszy start i nie bało się własnych pomysłów i ich realizacji. Warto, więc, by w dbałości o rozwój tych właśnie zdolności i umiejętności dziecięcych, wybierać tylko te zabawki, które mogą być w tym właśnie celu najbardziej przydatne.

Oczywiście, jeśli rodzice są bardziej twórczy i pomysłowi, mogą zachęcić dziecko do samodzielnego wykonywania ciekawych prac plastycznych. Mogą wówczas też dołączyć się do tej zabawy na przykład zadając dziecku określony rysunek do wykonania lub też kolorować z dzieckiem rysunek już gotowy.Istnieją jednak na rynku produktów dla dzieci, także i takie zabawki, które pomagają i umożliwiają połączenie jednego z drugim.

To znaczy… rodzic może zadać dziecku określoną tematykę obrazka a potem śledzić postępy swojej pociechy, korzystając przy tym z gotowej zabawki. Przykładem takiej pomysłowej zabawki rozwijającej zdolności plastyczne może być tak zwany znikopis. Jest to specjalny zestaw, zawierający interaktywną tablicę, na której można rysować (lub też pisać – to wersja dla starszych dzieci) dowolne obrazki. Zestaw ten posiada też specjalne stemple w kilku różnych kształtach, co także może stać się inspiracją dla małego „plastyka-amatora”.

Tego typu zabawa może trwać całymi godzinami. Każdy stworzony obrazek, można natychmiast usunąć i stworzyć następny. Dzięki czemu zabawa będzie trwała w nieskończoność. Możemy zachęcać dzieci do tworzenia rysunków przedstawiających na przykład jakiś określony przedmiot codziennego użytku lub też poprosić by dziecko narysowało zwierzątko bądź też elementy, jakie składają się na daną porę roku.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz