zabawki

Pomysłowe zabawy dla dzieci

zabawakJakimi metodami bawić się z dziećmi, by poza korzyścią ze spędzania wolnych chwil z troskliwymi rodzicami, wynosiły one z takiej zabawy rzeczywistą edukację? Jest na to wiele sposobów. Po pierwsze wybierając różne idee na kreatywną zabawę z pociechą musimy sugerować się nie samą reklamą w telewizji, ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Przecież nie wszystko to, co uważane za niezwykłe – autentycznie takie jest. I tak przykładowo – zamiast wybierać dzieciom zabawki, które tak naprawdę kompletnie niczego nie uczą, dajmy dzieciom zwykłą kartkę do kolorowania i pomalujmy z nim przedmioty, które same w sobie prowokują pytania. Mogą to być zwierzaki morskie, o które smyk będzie wypytywał, auta drogowe mijane na drogach – które robią codziennie sporo pożytecznych działań czy zielone drzewa ogrodowe, o których sami wiemy tak zadziwiająco niewiele!

Taka ciekawa zabawa na pewno będzie po prostu ciekawsza, niż bezustanne oglądanie nudnej kreskówki w TV czy granie na notebooku w zaplatanie warkoczyków lalek Barbie. Jakie inne interesujące pomysły na rozrywkę warto podsunąć naszym szkrabom? To już zależy od wyobraźni i czystych chęci rodziców do wspólnej zabawy.

Ostatnimi czasy mnóstwo radości dostarczają starszym dzieciom ciekawe figurki firmy schleich, czyli figurki zwierzaków dzikich i wodnych, którymi możemy bawić się w farmę, hodowlę kóz, przygody nad morzem czy konne wyprawy. Dzisiejsze dzieci niewiele wiedzą dzisiaj o naturze i tajemniczym życiu zwierząt – mało – w wieku informatyki i zabawek multifunkcyjnych zwykle nawet nie wiedzą, jak wygląda przeciętna krowa! Poza frajdą, jaką maluchom dają figurki zwierząt warto także zapoznać pociechy z grami z półki gry kreatywne. Dlaczego właśnie takie?

Dlatego, że pomogą dzieciom zwiększać ich drzemiące wewnątrz umiejętności, bawić się w coś, co jednocześnie kształci i buduje wymagający umysł do tworzenia. Edukacyjnych zabawek jest mnóstwo – i nawet nie musimy ich nabywać, potrafimy przecież samemu stworzyć je z kartki papieru, mas plastycznych czy innego rodzaju materiałów, jakie mamy w mieszkaniu.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz