zabawki

Puzzle i maty piankowe dla dzieci

puzzlePełne pasji brzdące od wczesnych lat lgną do różnego typu zabawek, jakie im proponujemy i jakie wypatrują w przedszkolach. I o ile prowadzący żłobek dobrze znają wytyczne dotyczące kupowania bezpiecznych zabawek, o tyle często rodzice bardzo często mają o wiele mniejsze pojęcie na temat tego, w jaki sposób wybierać dla energicznych dzieciaczków całkiem dobre dla ich zdrowia i życia zabawki.

Ale czym musimy się kierować, jako odpowiadający za dziecko rodzice zdający sobie wagę i sprawę z niebezpiecznych zagrożeń dla zdrowia i życia dziecka, które dostaje niebezpieczną dla wczesnego wieku zabawkę?

Przede wszystkim najistotniejszy jest tzw. bezpieczny atest zabawki.

Atest zabawki to nieskomplikowanie rzecz tłumacząc specyficzne oznakowanie, które potwierdza, że dana zabawka jest bezpieczna dla np. 2-latka, a ryzykowna dla dziecka sześciomiesięcznego. To specyficzny zakres wieku smyka, poniżej jakiego nie możemy dziecku takiej zabawki dawać.

Zabawki certyfikowane tego rodzaju wyznacznikami są wyjątkowe bezpieczne i na pewno bawiąc się takimi zabawkami, nasze dziecko nie dozna uszczerbku na zdrowiu, a my, jako dorośli będziemy mogli pójść spać spokojnie będąc pewnymi, że zakupiliśmy bezpieczną zabawkę dla dziecka. Dobrym przykładem stuprocentowo bezpiecznych zabawek, które wyróżniono certyfikatami najwyższej jakości są choćby maty piankowe i dobrze znane wszystkim rodzicom zabawki dla najmłodszych Fisher Price.

Tego rodzaju puzzle i maty piankowe, oczywiście tylko te, które mają unijne atesty jakości pozwalają bobasowi rozwijać niewprawne paluszki, poznawać kolory, ale też pomysłowo bawić się w trakcie leżakowania na matach z mięciutkiej pianki.

Zabawki dla dzieci rocznych Fisher Price, to nieco droższa półka – dla dzieciaków, które lubią wkładać duże klocki do specjalnych wnęk, śpiewać wesołe piosenki, tulić się do miękkich miśków, czy też bawić piankowymi samochodami.

Na rynku jest oczywiście jeszcze wiele innych uznanych firm i zabawek, na które warto zerknąć okiem: kreatywne zabawki smoby, mocne zabawki quercetti, aktywnościowe propozycje producenta Little Tikes, czy bardzo popularna w gronie mam młodych mam radosna firma My Baby.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz