zabawki

Trzylatek – książeczki dla malucha

trzylaatkiKsiążeczki dla dzieci w każdej księgarni ładnie wyglądają. Nie warto jednak zabierać dziecka do tego miejsca. Chyba, że komuś nie przeszkadza, że dziecko będzie nam marudzić cały czas. Dziecko trzyletnie jest już trochę mądrzejsze od dwulatka, dlatego też książeczki dla 3 latka mają o wiele więcej treści, niż dla dzieci młodszych.

Lubi się takie dziecko bawić, dlatego też warto od czasu do czasu w nagrodę kupić mu zabawki edukacyjne. Nie jest to przecież dla nas ogromny wydatek, a może pomóc nam wychować dziecko. Jeśli było ono nie grzeczne, zabawki nie dostanie, jeśli przeprosiło, można mu podarować i o wszystkim zapomnieć.

Nie zależy nam przecież, żeby dziecko było pamiętliwe. Jest to bowiem wada, ponieważ nie pozwala wybaczyć. Co, jeśli dziecku stanie się krzywda? Wybaczać też trzeba umieć. Nie jest to czasem proste, wręcz przeciwnie. Tego właśnie należy dziecka nauczyć już od najmłodszych lat. Jeśli tego nie zrobimy, to za podartą książeczką dziecko będzie nam płakać przez kolejne kilka dni.

Jak dziecko nauczyć wybaczania? Dawać mu dobry przykład, ponieważ dla niego jesteśmy najważniejsi. Musimy dziecku wpajać zasady, ale również samemu ich przestrzegać. Czasem poniosą nas emocje, dziecko będzie nas naśladować. Jeśli w domu na dziecko krzyczano, wtedy i ono będzie krzyczeć. Jeśli ojciec bił matkę, również i ono będzie to robić.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz