zabawki

Wakacyjne zabawki dla maluchów

zabawkiPierwsze wspólne wakacje z naszym maleństwem to czas wyjątkowy, zarówno dla nas – opiekunów jak i dla naszego małego odkrywcy. Dlatego też szalenie ważnym jest by uatrakcyjnić naszej pociesze nie tylko sam pobyt ale także drogę jaką musi z nami przebyć unieruchomione w foteliku dziecięcym. Dobrym pomysłem by uatrakcyjnić dziecku podróż mogą być różnego rodzaju specjalne maty, które możemy przymocować na tylnim siedzeniu lub zabawki, pmocowane do fotelika.

W ten sposób zaabsorbujemy naszą pociechę w trakcie podróży, na tyle skutecznie, że nie będzie miała czasu na to by się nudzić.
Nieodzwonym elementem jaki powinien towarzyszyć naszemu maluchowi zarówno w czasie jazdy jak i w czasie pobytu wakacyjnego, jest obecność jego ukochanej zabawki – na przykład pluszowego misia czy zajączka. Taki puchaty przyjaciel, sprawi, że dziecko nie będzie się źle czuło w obcym dla niego miejscu.

Warto pamiętać by zabrać ze sobą nie tylko zabawki na ładną, słoneczną pogodę. Pamiętajmy, że może padać i wtedy potrzebujemy dodatkowych atrakcji dla naszych pociech. Tymi atrakcjami mogą być na przykład tematyczne zestawy zabawkowe, dzięki którym nasze pociechy nie tylko miło spędzą czas ale również nabędą nowej umiejętności. Dobrym pomysłem mogą okazać się tutaj puzzle dla dzieci bądź też specjalne zestawy klocków tematycznych.

Dobrym pomysłem na wakacyjną zabawkę może być … latawiec lub kolorowy wiatraczek.  Tego typu zabawki nie tylko wywołają wiele radości i uśmiechu na dziecięcej buzi. Przybliżą też naszej pociesze wszelkie kwestie związane ze zjawiskiem aerodynamiki.

Innymi pomysłowymi zabawkami mogą okazać się … piłki w różnych rozmiarach. W czasie spaceru możemy większą piłką bawić się turlając ją do dziecka. Dziecko będzie się równie dobrze bawiło, gdy będzie mogło podrzucać lub kopać piłkę.
Jeśli wybieramy się nad morze to obowiązkowo musimy zabrać łopatkę, wiaderko i zestaw foremek a także … zabawki dmuchane.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz