zabawki

Zabawa w liczenie – gra w grzybki

backgammon-1426489Zabawa z dzieckiem ma być przyjemnością, zarówno dla dziecka jak i rodziców. Oczywiście wiele zabaw zwłaszcza dla młodszych dzieci może nieco nudzi rodziców, ale ze względu na radość, jaką przynoszą one dzieciom rodzice potulnie podają się i grzecznie bawią czekając tylko kiedy ta zabaw się dziecku znudzi.

To, co może być zachętą dla rodziców do większego zaangażowania się, to zabawa w trakcie której dziecko uczy się jakiś nowych rzeczy.

Taką prostą zabawą jest nauka liczenia, ale żeby sam proces nauki nie polegał na nudnym powtarzaniu, do tego celu można doskonale wykorzystać różnego rodzaju gry w których istnieje konieczność liczenia pól po których przesuwa się pionkiem. Już nawet kilkuletnie dzieci mogą zagrać z mamą i tatą w popularną grę o grzybobraniu. Celem tej gry jest jak najszybsze przejście całej planszy i zebraniu jak największej ilości grzybków.

Gracz rzuca kostką i idzie określoną liczbę miejsc na kolejne pola. Tym samym dziecko podczas pasjonującej zabawy utrwala umiejętność liczenia. Gra sama w sobie jest bardzo prosta, ale dla malucha dość emocjonująca. Wykorzystany tu został bardzo popularny motyw tego typu gier, gdzie gracz dostaje nagrody za zdobycie określonego pola.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz