zabawki

Zabawki kreatywne i wspomaganie rozwoju dziecka

puzzleRozwój dziecka od pierwszych dni życia związany jest z nauką i zabawą, czasami zaś mówi się o nauce poprzez zabawę. Już noworodek w momentach swoje aktywności bada otaczających go świat, po raz pierwszy próbuje dostrzec, co się wokół niego dzieje, pilnie słucha, reaguje na dotyk. Rolą rodziców oprócz codziennej pielęgnacji, karmienia, przewijania, przytulania i tak dalej, jest także stymulowanie wszechstronnego rozwoju malucha.

I właśnie dlatego nawet takim maluszkom kupuje się zabawki, które mają za zadanie wspomóc ich rozwój, pobudzić zmysły i utrwalić zdobyte już umiejętności. Ważne jest, aby kupując zabawki dostosować je do wieku dziecka, nie ma bowiem sensu kupowanie super modelu samochodu sterowanego pilotem dla malucha, który ledwo siedzi.

Czasami bywa tak, że rodzice wybiegają zbyt w przyszłość i podwyższają poprzeczkę dziecku do wysokości, której nie jest w stanie ono sprostać. Ważne jest, aby kupowane zabawki były to zabawki kreatywne, wspomagające wszechstronny rozwój dziecka. Oferta w tym zakresie jest obecnie dość duża, zatem każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

To, na co warto zwrócić uwagę to kwestia kupowania książeczek dla małych dzieci, co jest często pomijane przez rodziców. A książeczki dla maluchów stanowią doskonały materiał dla wszechstronnego rozwoju dziecka, ponadto zaś przy założeniu, że to jeden z rodziców czyta bądź opowiada co jest na kolejnych obrazkach w znaczącym stopniu tworzy budulec bliskiej więzi z dzieckiem.


-----
Strona zabawki.genialne.eu prezentuje ciekawe artykuły tematyczne związane ze wszystkim, co dotyczy zabaw i różnych innych form rozrywki proponowanych dzieciom. Opisy zabawek, gier, aktywności ruchowych, pomysły na zabawy i spędzanie czasu z dzieckiem i wiele innych. Życzymy udanej lektury!
Świat dziecka na wesoło!

Dodaj komentarz